Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Eskadra Myśliwców Kosmicznych LMK-1

W Korpusie Kosmicznym sformowano dotychczas cztery eskadry wyposażone w samoloty kosmiczne LMK-1:

  • 11 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
  • 12 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
  • 13 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
  • 14 Eskadra Samolotów Kosmicznych,

Każda eskadra ma w swoim składzie 16 samolotów kosmicznych LMK-1 (po 4 w kluczu)

Lekki, dwuosobowy myśliwiec kosmiczny wyprodukowany przez firmę Razor Air Tech – jest to pierwszy typ kosmicznego pojazdu bojowego stworzony przy wykorzystaniu doświadczeń z Bialeńskiego Programu Kosmicznego i przeznaczony do walki w przestrzeni kosmicznej.

LMK-1 (lekki myśliwiec kosmiczny typ pierwszy) został zbudowany w układzie średniopłata ze szczątkowym usterzeniem w kształcie litery X i posiada dwa silniki główne, dwa silniki pomocnicze, dwa silników hamujące, cztery silniki napędu pionowego oraz układ silniczków manewrowych (RCS).

Silniki główne wraz silnikami pomocniczymi pozwalają na poziomy start z odpowiednio długiego pasa startowego oraz po osiągnięciu niskiej orbity Pollinu (LPO) na przechwycenie celu na orbicie oraz powrót na powierzchnię. W przypadku uzupełnienia paliwa już na orbicie lub gdy myśliwiec rozpoczyna działania z bazowania na orbicie może operować swobodnie w zakresie orbit wysokich, a nawet dotrzeć do satelitów Pollinu,  w tym przypadku największym ograniczeniem jest niewielka objętość kabiny oraz zapasy tlenu załogi.

LMK-1 posiada możliwość pionowego startu i lądowania, jednak jest ona ograniczona tylko do ciał niebieskich o niższej grawitacji oraz tam gdzie nie ma atmosfery lub jest ona rozrzedzona. Na planetach w typie Pollinu maszyna musi operować z pasów startowych lub zostać wynoszona w przestrzeń kosmiczna za pomocą niewielkich rakiet nośnych. Jednak duże rakiety nośne mogą wynosić więcej niż jeden myśliwiec kosmiczny – Energia może wynosić w przestrzeń jednocześnie cztery LMK-1.

LMK-1 (Lekki Myśliwiec Kosmiczny typ pierwszy)

  • Długość: 13,8 m
  • Rozpiętość: 7,23 m
  • Wysokość: 2,23 m
  • Załoga: 2 pilotów
  • Uzbrojenie: 2 działka impulsowe.
LMK-1 na orbicie.
Para LMK-1 na orbicie Pollinu.
Widok z góry, pojazdy na orbicie..
LMK-2 na drodze startowej kosmodromu.
W drodzę na orbitę.
LMK-1 wynoszone na orbitę za pomocą rakiety nośnej Energia.