Eskadra Myśliwców Kosmicznych LMK-1
W Korpusie Kosmicznym sformowano dotychczas cztery eskadry wyposażone w samoloty kosmiczne LMK-1:
- 11 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
- 12 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
- 13 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
- 14 Eskadra Samolotów Kosmicznych,
Każda eskadra ma w swoim składzie 16 samolotów kosmicznych LMK-1 (po 4 w kluczu)
Lekki, dwuosobowy myśliwiec kosmiczny wyprodukowany przez firmę Razor Air Tech – jest to pierwszy typ kosmicznego pojazdu bojowego stworzony przy wykorzystaniu doświadczeń z Bialeńskiego Programu Kosmicznego i przeznaczony do walki w przestrzeni kosmicznej.
LMK-1 (lekki myśliwiec kosmiczny typ pierwszy) został zbudowany w układzie średniopłata ze szczątkowym usterzeniem w kształcie litery X i posiada dwa silniki główne, dwa silniki pomocnicze, dwa silników hamujące, cztery silniki napędu pionowego oraz układ silniczków manewrowych (RCS).
Silniki główne wraz silnikami pomocniczymi pozwalają na poziomy start z odpowiednio długiego pasa startowego oraz po osiągnięciu niskiej orbity Pollinu (LPO) na przechwycenie celu na orbicie oraz powrót na powierzchnię. W przypadku uzupełnienia paliwa już na orbicie lub gdy myśliwiec rozpoczyna działania z bazowania na orbicie może operować swobodnie w zakresie orbit wysokich, a nawet dotrzeć do satelitów Pollinu, w tym przypadku największym ograniczeniem jest niewielka objętość kabiny oraz zapasy tlenu załogi.
LMK-1 posiada możliwość pionowego startu i lądowania, jednak jest ona ograniczona tylko do ciał niebieskich o niższej grawitacji oraz tam gdzie nie ma atmosfery lub jest ona rozrzedzona. Na planetach w typie Pollinu maszyna musi operować z pasów startowych lub zostać wynoszona w przestrzeń kosmiczna za pomocą niewielkich rakiet nośnych. Jednak duże rakiety nośne mogą wynosić więcej niż jeden myśliwiec kosmiczny – Energia może wynosić w przestrzeń jednocześnie cztery LMK-1.
LMK-1 (Lekki Myśliwiec Kosmiczny typ pierwszy)
- Długość: 13,8 m
- Rozpiętość: 7,23 m
- Wysokość: 2,23 m
- Załoga: 2 pilotów
- Uzbrojenie: 2 działka impulsowe.