Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

To był… listopad w Bialenii (wydanie specjalne: 28 XI 2022)

Po dłuższej przerwie powracamy z cotygodniowym przeglądem wydarzeń w Republice Bialeńskiej. Tym razem, wyjątkowo, przedstawiamy podsumowanie całego miesiąca opracowane przez Andrzeja Płatonowicza Ordyńskiego.

Święto Republiki

W połowie miesiąca odbyło się Święto Republiki. 9. rocznicę powstania RB uczciliśmy poprzez złożenie wieńców pod Pomnikiem Dzięsięciolecia na Wzgórzu Muammara w Wolnogradzie oraz Bankiet Narodowy. Ponadto, Prezydent Republiki prof. Ametyst Faradobus zorganizował Konkurs Kuratorski, który został wygrany przez Femme Mystere i Aleksandra Czerepacha. Serdecznie gratulujemy i dziękuję wszystkim uczestnikom!

Debata o nowej konstytucji

Wciąż trwa bardzo istotna dla przyszłości Bialenii debata nad nową Konstytucją. Projektowane zmiany mogą być największą rewolucją ustrojową od 2013 roku. Nie tylko zachęcamy, ale wręcz nalegamy do zapoznania się z przebiem debaty i zabrania głosu. Nowa Konstytucja jest sprawą każdego obywatela i przyjaciela Bialenii!

Wicher Valhalli

Marszałek Iwan Pietrow rozpoczął Operację „Wicher Valhalli” mającą na celu przyłączenie wysp Ahary i Fjary do Macierzy. Archipelag Valhalli znów staje się polityczną jednością!

Prezydencki projekt stopni urzędniczych

Prezydent Ametyst Faradobus rozpoczął dyskusję na temat stopni urzędniczych. Stopnie te mają być nadawane za staż w pracy urzędniczej na rzecz naszej ludowej ojczyzny. Jako ich cel wskazano zachęcenie Bialeńczyków do obejmowania funkcji samorządowych i centralnych. Zachęcamy do dyskusji!

Rozmowa Konduktora z Księciem Sarmacji

Książę Sarmacji oraz Prezydent Bialenii odbyli przyjacielską rozmowę na temat poprawy stosunków bilateralnych.

Reforma regionów

Zgromadzenie Narodowe przyjęło nową Ustawę o podziale terytorialnych Bialenii. Utworzono dwa regiony: Emirat Bialenii obejmujący wyspy Bialenię, Aharę i Fjarę oraz Wilajet Anatolii. Emirem został Andrzej Ordyński.

W nowopowołanym Emiracie trwają już pierwsze dyskusje organizacyjne, do udziału w których gorąco zachęcami. Debatujemy o zagospodarowaniu Emiratu, sformowaniu Gwardii Emiratu oraz o Kolejach Emirackich.

Bialenia w Międzynarodowym Banku Pollinu

Helwetyk Romański utworzył bialeńskie druki potwierdzeń dla Międzynarodowego Banku Pollinu, zaś Karol Medycejski zaprojektował trzy nowe znaczki pocztowe, przedstawiające ostatnich konduktorów. Zapraszamy do podziwiania tych małych dzieł sztuki!

Z Zielonego Kościoła

Na terenie całej Bialenii trwa Dawah, czyli akcja nawracania innowierców przez Zielony Kościół. Proces ten jest elementem nadawania Bialenii nowego, bardziej wyrazistego oblicza. A czy Ty już zapisałeś się do Zielonego Kościoła?

Bialeńska Lista Przebojów

Trwa zgłaszanie propozycji piosenek na 48. Bialeńską Listę Przebojów.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *