Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

To był tydzień w Bialenii (23 XII 2022)Zapraszamy wszystkich na Sylwester z Bialeńską Listą Przebojów, na którym wystąpią najwięksi idole Bialeńczyków od 2013 r., m.in. Bracia Pierdolec, Jan Paweł II i Oleg Gazmanow. W czasie balu odbędą się konkursy z nagrodami, m.in. dla najlepiej ubranego uczestnika zabawy i dla najlepszego tancerza. Nie może Was zabraknąć!

Ukazała się trzeci numer „Wieści Anomalnych”, w którym poruszono temat podróży Proroka Isy do Bialenii, wampira-nietoperza, czakramu na Anatolii oraz zdrowotnych właściwości diety kamiskiej. Zapraszamy do lektury i komentowania.


17 grudnia do Wolnogradu przybył Książę Sarmacji Arkadiusz Maksymiian z żoną Fatimą Popow-Chojnacką. W czasie wizyty Jego Książęca Mość przeprowadził rozmowę z Prezydentem Republiki oraz wziął udział w Bankiecie okolicznościowym. Po oficjalnej części wizyty odbyło się I bialeńsko-sarmackie bunga bunga. Z okazji tak ważnego spotkania nawet Zielony Kościół ogłosił dyspensę na spożycie alkoholu.

W dniach 19-21 grudnia Prezydent prof. Ametyst Faradobus przebywał z wizytą prywatną w Austro-Węgrzech. W tym czasie obowiązki głowy państwa pełnił Andrzej P. Ordyński.Wciąż trwa debata nt. nowej Konstytucji. Jeszcze nie jest za późno na wypowiedzenie się w temacie przyszłości Republiki!Andrzej Płatonowicz przedstawił audytorium Uniwersytetu Bialeńskiego wykład „Twórczość ku przyszłości czy ku śmietnisku?” na temat trwałości naszej wirtualnej działalności oraz przyczyn szybkiego zapominania ważnych postaci Pollinu.

Prof. Ordyński wygłosił również wykład „Ciemne strony refleksji” w której stara się on odpowiedzieć na pytanie o wartość refleksji teoretycznej nad mikroświatem oraz odnosi się do kwestii zagrożeń wynikających z nadmiernej refleksji.Świecki Kościół WandejskiTowarzyszka Alija zawdżat Akrypa poinformowała Bialeńczyków o powołaniu Archiwandezji Karnowic, obejmującej ziemie bialeńskie.

0 Comments

There are no comments yet

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *